تبلیغات
به شهر فیلم ها خوش امدید - سریال همسان
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

نویسندگان

آمار وبلاگ

Admin Logo
themebox


همسان

همسان یکی ازمنحصر به فردترین سریال ها در تاریخ تلویزیون بشمار می آید. این ملودرام درباره ی یک مثلث عشقی بین لوکاس, که یک قهرمان خوش قیافه است, در مرکزاین مثلث ورقابت با همسانش  برای بدست آوردن عشق زنی اغواگر و مرموز می باشد.

لوکاس هنگامی که عاشق یک دختر عرب به نام جید می شود, بسیار جوان است. زمانی که این دو برای اولین بار یکدیگر را می بینند,جید گرفتار انتخاب بین ارزش های مدرن و تربیتهای اسلامیش است. پس از مدت کوتاهی بین آنها فاصله می افتد و دو دهه سپری می شود.  تا اینکه تقدیر بطرز عجیبی آنها را دوباره باهم روبرو می کند. جید سپس با همسان لوکاس که دقیقاَ شبیه خودش اما بیست سال جوانتراست آشنا می شود. حال او ناچار است تا بین مردی که عاشقش است و یا خاطراتی که همیشه برایش عزیز بوده یکی را انتخاب کند.

فیلمبرداری این سریال در مراکش, بعضی از صحنه ها در خاورمیانه و همچنین کلمبیا انجام شده است.

لوکاس فررو/دیگو فررو- موریسیو اوکمن

موریسیو اوکمن نقش اصلی لوکاس ,دیگو و همسان لوکاس را در این سریال بازی می کند, که لوکاس و همسانش هر دو عاشق جید می شوند.

جید مبارک- سندرا اچوریا

جید عاشق لوکاس است, اما به تصور اینکه دنیل همان لوکاس است او دلباخته دنیل می گردد. اودارای شخصیت اول زن در این سریال است که نقش  همسر سعید و مادر جَدیلا را بازی می کند.

 

بازیگران این سریال:

١-ژاده : دختری جوان ،با کارکتری قوی که عرب و مسلمان(سنی) است و برای خواسته هایش مجادله میکند .عاشق لوکاس میشود و بزور ازدواج میکند ولی همیشه عاشق لوکاس بوده و با آمدن دانیال بین گذشته و آینده اش میماند .

٢-لوکاس :او همیشه ژاده را دوست داشته ولی با از دست دادن برادرش دیئگو پدرش انتظارات دیگری از او دارد . او مانند  ژاده در زندگی و تصمیم گیری هیچ وقت نمیتواند قوی باشد و با خواسته هایش و مانع عایی که جلوش هستند مجادل کند . با عشق قبلی برادرش ماریسا ازدواج میکند و دختری به نام ناتالیا دارد .

٣- لئوناردو :پدر لوکاس ،مردی ثروتمند که عاشق کریستینا شده و وقتی میفهمد کریستینا با پسرش رابطه برقرار کرده تصمیم میگیرد او را فراموش کند . همسر او وقتی دوقلوهایش دنیا می آید میمیرد .

۴- ماریسا : همسر لوکاس و عاشق دیئگو بوده .ماریسا به خاطر عشق فراوانی که به دیئگو داشته با لوکاس ازدواج میکنه ولی میفهمد که لوکاس و دیئگو تنها از نظر ظاهری یکی بوده و هیچ خصوصیات مشترکی ندارند .ماریسا لوکاس را ترک میکند ولی وقتی میفهمد باردار است برمیگردد . ماریسا خودخواه و عاشق ثروت است .

آلبیری : دکتر آلبییری صاحب آزمایشگاه برزگ است و پدر خوانده دیئگو و لوکاس بوده و علاقه زیادی که به دیئگو داشته باعث میشه تا در آزمایشگاه همسان لوکاس را تولید کند و به خیال خود او را دوباره زنده کند .

ناتالیا : دختر لوکاس و ماریسا است .(نقش کوچیکی ناتالیا را دختر واقعی موریسیو بازی میکند ) .ناتالیا به خاطر اختلافات زیادی که پدر و مادرش از اول داشته اند و دائما با هم دعوا کرده اند و اصلا به او اهمیت نمیدانند خیلی پرخاشگر و ناراحت است و در آخر شروع به مصرف مواد مخدر میکند .

دورا : زن سیاه پوست ،مادر دانیال

سعید : همسر ژاده و عرب و مسلمان است .عاشق او میشود و به خاطر اهانت های زیادی که همسرش به او میکند هر روز سنگ دل تر میشود .آنها دختری به نام هدیه دارند که وقتی ژاده را طلاق میدهد اجازه دیدن دخترش را به او نمیدهد .به خاطر اینکه ژاده را اذیت کند همسر دوم میگیرد و با همسر لوکاس ارتباط برقرار میکند و وقتی میبیند فایده ندارد او را طلاق میدهد .

................................................

این سریال را اول سال ٢٠٠٢ دیدم . ساخت برزیل و سازنده آن ،سازنده همین سریال عشق و نفرتی است مه از پی ام سی پخش میشه .

ورژن برزیلی آن واقعا زیباست . عشق دختری عرب که در فاس زندگی میکنه و پسر برزیلی "لوکاس" را نشان میداد .فرق بارز بین فرهنگ برزیل و عرب . مسلمان و مسیحی بودن ، فرق بین زندگی مسلمانان عرب و زندگی در ریو .

این سریال مانند عشق و نفرت یکی از معروفترین سریالهای برزیل است . حتی مایا در سریال عشق و نفرت ، ایوان در عشق و نفرت و اوپاش هم بازی میکردند .نویسنده و کارگردان سریال همان نویسنده و کارگردان سریال عشق و نفرت است .

بعد از موفقیت بزرگ این سریال ، مکزیکی ها با اجازه از کارگردان این سریال تصمیم به ساخت این سریال گرفتند . ابتدا نقش ژاده را به گنسیس رودریگز دادن ولی بعد از جنجال هایی که در زندگی خصوصی این بازیگر اتفاق افتاد ، نقش را به سندرا که قبلا هم در سریال مارینا با " موریسیو اوچمن " بازی کرده بود ، بازیگر و خواننده جوان مکزیکی دادند .

سندرا آهنگ های سریال را خودش خوانده و بر روی سریال گذاشتند .آهنگ های سریال به زبان اسپانیایی و عربی اجرا کردند .او رقص عربی را آموزش دید و برای او و دیگر بازیگران خیلی جالب به نظر میامد .

در سریال برزیلی که سال ٢٠٠٢ ساخته شده بود فیلمبرداری در دو کشور برزیل و فاس میگذشت ولی در سریال مکزیکی فیلمبرداری در دو کشور امریکا (میامی ) و فاس میگذرد و این بارز است که همین فرق زیادی بین ٢ سریال قرار میدهد .در سریال برزیلی احساسات قویتر بود و صحنه ها زیباتر بیان میشد همینطور بازیگران برزیلی در مقایسه با بازیگران مکزیکی فرق زیادی دارند .آنها موفقترند و بسیار واقعی تر بازی میکنند و همین دلیل ها باعث شده تا تمام بینندگان همچنین من سریال برزیلی "همسان" را بیشتر دوست داشته باشند .

و همین باعث شده هنوز هم بعد از گذشت سالها سریال برزیلی بیشتر از سریال مکزیکی خریداری شود .

داستان سریال :

لوکاس و دیئگو دو برادر دوقلو هستند که پدرشان در فاس کار میکند .دیئگو اهل خوشگذرانی و تفریح است ولی لوکاس زندگی آرام و موسیقی را ترجیح میدهد . پدر این دو پسر (لئوناردو ) به دلیل اینکه دیئگو بیشتر به کارهای شرکت پدرش اهمیت میدهد ،او را بیشتر دوست دارد . لئوناردو ، دو پسرش و دوست دختر لئو با هم به فاس میروند و دیئگو و دوست دختر پدرش با هم ارتباط بر قرار میکنند و پدرشان میفهمد .دیئگو و لوکاس بعد از این جریان در صحرای زیبای فاس دچار حادثه ای میشوند و لوکاس زخمی و دیئگو میمیرد و پدر لوکاس ،دوست دخترش کریستینا را تقصیر کار میبیند . لوکاس را در صحرا سید علی پیدا میکند و به خانه خود میبرد و از او مواظبت میکند . سید علی برادرزاده ای دارد به نام  ژاده . او دختر بسیار زیبایست که پدر و مادرش او را در میامی بزرگ کردند و سالها از آداب و رسوب خود دور بوده . ژاده را پس از مرگ پدر و مادرش  سید علی پیش خود میاورد تا در فاس زندگی کند . ژاده با دختر عمویش و زورایدا که یکی از کارکنان و همدستان خانه سید علی است بسیار جور میشود و یک روز در کمد لباس ها ، لباس رقص عربی مادرش که آبی رنگ است را پیدا میکند . ژاده شروع به رقصیدن برای  لاتیفا و زورایدا میکند .در همین هنگام لوکاس که دیگر خوب شده و خانه را میگردد ،صدای موسیقی عربی را شنیده و به طرف آن میرود و از پشت پرده ژاده را میبیند که دختر بسیار زیبایست و بسیار زیبا میرقصد . لوکاس را ژاده یک دفعه میبیند و پارچه لباسش از دستش میفتد و اینجاست که لوکاس عاشق ژاده میشود .

 

 

از طرفی پدر خوانده لوکاس و دیئگو که دیئگو را بسیار دوست داشته و نمیتواند مرگ او را قبول کند در آزمایشگاهی کار میکند که از حیوانات همسان "کلون" میسازند .

در آزمایشگاه دختر جوان و سیاه پوست مراجعه میکند تا از راه سنی مادر شود . دکتر آلبیری یک شب از لوکاس نمونه میگیرد و بدون اینکه چیزی به کسی بگوید نمونه های دورا ،زن جوان سیاه پوست را با نمونه ای که از لوکاس گرفته آزمایش میکند و موفق به ساخت آن میشود و در رحم دورا قرار میدهد تا به فکر خود دیئگو رادوباره زنده سازد .

el clonنام سریال جدید جنجالی شبکه فارسی ۱ هست که قرار هست به زودی این سریال هم در این شبکه پخش شود.

فارسی ۱ نام این سریال رو همسان گذاشته

توضیحاتی در مورد سریال و خلاصه داستان

ال کلون (به اسپانیایی: El clon) عنوان یک سریال تلویزیونی (تلنوولا) اسپانیایی زبان است که توسط شبکه تلویزیونی آمریکایی تلموندو و شبکه ریدو گلوبو تولید شده است.این سریال دوباره سازی ای از روی یک سریال برزیلی‌ بنام او کلون است که اولین بار در سال ۲۰۰۱ از شبکه گلوبو پخش شد و پس از آن در سال ۲۰۰۲ از شبکه تلموندو پخش شد. این سریال ملودرام با هنرمندی بازیگرانی همچون ماوریسیو اکمن و ساندرا اچوریا به موضوعاتی همچون قاچاق مواد مخدر، شبیه سازی انسان و اسلام می پردازد. مارک سانتانا مدیر عامل شبکه تلموندو سریال ال کلون را جاه طلبانه‌ترین سریال در تاریخ تلنولا یا همان سریال‌های تلویزیونی درام اسپانیایی زبان می نامد.

این سریال ملودرام یک مثلث عشق را نمایش می دهد که در آن لوکاس، یک قهرمان خوش تیپ و زیبا با نسخه شبیه سازی شده یا همان کلون شده خود بر سر عشق به یک زن جذاب و خارجی به چالش کشیده می شود. لوکاس در جوانی‌ عاشق یک دختر عرب بنام جعده می‌شود که این زن جوان بر سر انتخاب میان ارزش‌های دنیای مدرن و ارزش‌های اسلامی دچار مشکل شده است

این سریال در ۱۸۳ قسمت۴۲ دقیقه ای برای کشورهایی همچون امریکا اسپانیا ترکیه لهستان اسلوونی کرواسی بلغارستان ارمنستان صریستان بوسنی و مونتنگرو و لتونی در حال پخش است .نوشته شده توسط :محسن
شنبه 24 اردیبهشت 1390-09:02 ب.ظ